Dark

Light

Dark

Light

Scroll to top
Contact Us
İdealtepe Mh. Dik Sk. No:8/1 Diamond Plaza Maltepe İstanbul
[email protected]
Would you like to work with us?
[email protected]

Bir yerden bir yere gitmek zorunda olduğumuz günlerden birisi

Biz Fikirtepe’den ayrıldık. Ama Fikir Tepesi bizimle.

Kadıköy’de harika bir ofisimiz vardı. Biz harika derken, kimilerine göre pek de harika değildi burası. Kimilerine göre muhit Fikirtepe’ye komşu olunca çok da “cool” sayılmıyordu. Konumu soranların meşrebine göre bazen Kadıköy, bazen Hasanpaşa, bazen de delikanlı gibi Fikirtepe diyorduk.

Söğütlüçeşme, Fikirtepe ve Hasanpaşa’yı alabildiğine gören bir terasımız vardı. O terastan martı ve karga çetelerenin hesaplaşmasını da gördük, günbegün kentsel çöküşüme de şahit olduk, metrobüs sefer sayılarını da ezberledik. Yazın yandık, kışın donduk. Şemsiye açtık, tente gerdik, doğayla pazarlık bile ettik, çözüm getiremedik. Semtin huyudur dedik, kabullendik. Sağanaklarda pervazda biriken suyu almak için ofisin içinde vileda kovasıyla koşturduk. Suların alt kata, adını “Fikir Tepesi” koyduğumuz toplantı odasına inmediğine şükrettik.

insprad_reklam_ajansı

Fikirler de o terasla Fikir Tepesi arasında gidip gelirdi. İlk tohumlar Tepe’de atılır, masalardan sekerek terasa ulaştığında çarpıştırmaya hazır hale gelirdi. Yoğun geçen bir kampanya sürecini, adetten şaşmamak uğruna, kışın bile paltolarımıza sarılmış, ağzımızdan buhar saça saça terasta olgunlaştırmaya çalışırdık. İki yanımızdaki komşu ofis çalışanlarının garip bakışları arasında fikir yarıştırırdık. Mesaileri bitsin de happy hour’un hakkını verelim diye bu sefer biz gözlerimizi onlara dikerdik.

O teras ve o Tepe bizi 3 yıl taşıdı. Sonra bir yerden bir yere gitmek zorunda olduğumuz günlerden birisi geldi. Güneşli havalarda bahçesinde çardağın olduğu, yağmurlu havalarda kocaman şemsiyenin altına girilebilen, bol odalı, cool toplantı odalı bir ofise geçmeye karar verdik. Şimdi markalarımızı ağırlamaya, fikir yarıştırmaya ve partilemeye oldukça elverişli bir mekandayız. Eski ofisi özleyeceğiz ama Küçükyalı’ya da özlenecek anlar yaratmak için gidiyoruz.

Biz Fikirtepe’den ayrıldık. Ama Fikir Tepesi bizimle. Yeni ofiste görüşmek üzere.

 

Author avatar
emre_insprad
https://insprad.com
We use cookies to give you the best experience.